Nový Citroën C5 Aircross

Nový Citroën C5 Aircross Plug-In HYBRID

Hnacie ústrojenstvo nového Citroënu C5 Aircross Plug-in Hybrid zlepšuje pohodlie pri cestovaní prostredníctvom kombinovaných výhod plne elektrického pohonu – ideálneho na každodenné cesty do vzdialenosti 50 km (testovací cyklus WLTP) – a benzínového motora PureTech 180 na dlhšie cesty.

Cena vozidla už od

38 990 € s DPH

Citroën C5 Aircrss hybrid
NULOVÉ EMISIE

V elektrickom režime prináča nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid takmer nepočuteľný, bezvibračný a environmentálne rešpektujúci zážitok z jazdy.
13.2 kWh batériu dostávate so zárukou na 8 rokov / 160 000 km

Citroën C5 Aircrss hybrid
100 % EFEKTÍVNA JAZDA

Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid kombinuje 180 koňový benzínový PureTech motor s elektrifikovanou 8 stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 Aisin spolu s 81,2 kW (110 koní) elektromotorom - kombinovaný výkon až 225 koní s krútiacim momentom 360 Nm.

Citroën C5 Aircrss hybrid
KAŽDODENNĚ NABÍJANIE

Aby ste dokázali využiť plný potenciál batérie, odporúčame ju nabíjať každý deň. Najrýchlejšie ju viete nabiť z Wallboxu s 32 A výkonom - spolu s káblom Typ 2 Mód 3. Doplna ju tak viete dobiť za necelé 2 hodiny.

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid technológia

Ë-COMFORT NOVÉHO C5 AIRCROSSU PLUG-IN HYBRID


Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid, ktorý je prispôsobený na každé použitie, spája všetky výhody 100 % elektrickej jazdy na každodenné jazdy do vzdialenosti 50 km (testovací cyklus WLTP) vďaka motoru s výkonom 81,2 kW s dojazdom, ktorý poskytuje jeho Benzínový motor PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3 na dlhšie cesty.

Elektrifikovaná 8-stupňová automatická prevodovka ë-EAT8 optimalizuje radenie pre ešte hladšiu a príjemnejšiu jazdu.
Má dva režimy rekuperačného brzdenia: Jazda (pozícia D) a Brzda (pozícia B). Posledný, dynamickejší, režim zvyšuje rekuperáciu energie dostupnej pri brzdení a spomaľovaní.

Jazdné režimy

3 JAZDNÉ REŽIMY


Volič jazdných režimov sa nachádza na stredovej konzole nového Citroënu C5 Aircross Plug-in Hybrid. Na výber máte z 3 režimov:

Elektrický: Vozidlo funguje v 100 % elektrickom režime pri rýchlostiach až 135 km/h, pričom ponúka mimoriadne tichú a výnimočne hladkú jazdu. Dojazd v elektrickom režime sa predlžuje až na 50 km (testovací cyklus WLTP)
Hybridné: Vozidlo riadi elektromotor a benzínový motor automaticky pre optimálnu účinnosť
Šport: Výkon je optimalizovaný elektromotorom, ktorý poháňa benzínový motor PureTech 180 na kombinovaný výkon 225 k a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm.

DOJAZD

HLAVNÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚCE DOJAZD VOZIDLA

Rýchlosť
RÝCHLOSŤ

Pri rýchlosti 130 km/h sa dojazd nového modelu Citroën C5 Aircross skráti na polovicu oproti hodnote dojazdu schválenej podľa metodiky WLTP.

Teplota
TEPLOTA

Dojazd vozidla sa mení podľa klimatických podmienok a ich vplyvov (vyhrievania alebo chladenia priestoru pre cestujúcich).

Štýl jazdy
ŠTÝL JAZDY

Plynulá jazda bez otrasov zaručuje optimálnu životnosť akumulátora v novom modeli Citroën C5 Aircorss Hybrid.

Prevážaný náklad
PREVÁŽANÝ NÁKLAD

Spotrebu paliva ovplyvňuje príslušenstvo na streche vozidla alebo ťažký náklad.

Metódy nabíjania

METÓDY NABÍJANIA


Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid sa mimoriadne jednoducho nabíja:

Nabíjacia klapka, ktorá sa nachádza v ľavom zadnom krídle auta, obsahuje LED indikátor na sledovanie procesu nabíjania, ktorý je možné sledovať aj na diaľku v aplikácii MyCitroën.
Nabíjanie je možné naprogramovať na dotykovej obrazovke alebo v aplikácii MyCitroën, aby ste mohli využiť tarify za elektrinu mimo špičky, ak sú k dispozícii.
Kábel je uložený vo vyhradenom priestore pod podlahou batožinového priestoru.

Riešenie nabíjania

ŠIKOVNÉ ODKLADACIE PRIESTORY

Najrýchlejší spôsob nabíjania je pomocou domáceho nabíjacieho bodu alebo „stenového boxu“. Pomocou 32A nástennej skrinky a kábla Type 2 Mode 3 dodávaného s vaším autom môžete úplne nabiť batériu za menej ako 2 hodiny vďaka štandardnej 7 kW palubnej nabíjačke New C5 Aircross Plug-In Hybrid. Tento kábel je tiež kompatibilný s mnohými verejnými nabíjacími bodmi, takže môžete ľahko nabíjať svoje auto, keď ste vonku.​

K vášmu novému C5 Aircross Plug-In Hybrid si môžete ako príslušenstvo objednať aj 3-kolíkový domáci nabíjací kábel, ktorý vám umožní nabíjanie z bežnej domácej zásuvky. Úplné nabitie trvá približne 6 hodín a ako také odporúčame len na občasné nabíjanie. Odporúčame vám, aby ste sa poradili s kvalifikovaným elektrikárom, aby ste potvrdili, že domáce obvody, ktoré plánujete použiť, sú vhodné.​

Citroën infotainment rozhranie

INTUITÍVNE ROZHRANIE


Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid ponúka intuitívne dotykové displeje pre jazdu v elektrickom režime:

- Digitálny displej zobrazuje stav nabíjania a výdrž batérie a poskytuje prístup k indikátoru napájania a tokom energie
- 10-palcová dotyková obrazovka zobrazuje prevádzkový stav systému, nastavenia pre odložené nabíjanie batérie, predhrievanie a funkciu e-save, ktorá vám umožní zachovať dostatok energie batérie na prejdenie preddefinovanej vzdialenosti v 100% elektrickom režime.

VIDLIČKA

Nové Mesto nad Váhom, 915 01, Piešťanská 67
predaj@vidlicka.sk
servis@vidlicka.sk

Otváracia doba

 • Otváracia doba pre predaj:
  Po - Pia8.00 - 17.00

  So- Ne                 zatvorené

  Otváracia doba pre servis:
  Po - Pia7.00 - 16.00

  So- Ne                 zatvorené