Citroën C5 X

Citroën C5 X

" S výnimočnou siluetou,vysokou mierou komfortu, plug-in hybridným pohonom a s inováciami ponúka model Citroën C5 X potešenie a istotu v najlepších tradíciách značky Citroën. ”

- Laurence Hansen, riaditeľka produktov a stratégie značky Citroën

Cena vozidla už od

33 990 € s DPH

Dizajn modelu Citroën C5 X

Dizajn modelu C5 X dokonale vystihuje filozofiu značky Citroën. Originálny model C5 X spája eleganciu sedanu, dynamiku kombi a zvýšený postoj SUV.

Citroën C5 X farebné kombinácie

ŠESŤ FARIEB KAROSÉRIE

Nový Citroën C5 X Vám ponúka škálu šiestich farieb karosérie:
- sivá Amazonite
- biela Pearl
- sivá Magnetic
- sivá Platinum
- sivá Steel
- čierna Perla Nera
Uvedené farby karosérie je možné skombinovať s čiernou farbou strechy v odtieni Perla Nera.

Interiér vozidla Citroën C5 X 

Po všetkých stránkach inteligentný

Citroën C5 X má disponuje modernými technológiami s rozšíreným systémom Head up Display asistenčnými systémami, ktoré prinášajú čiastočne autonómnu jazdu vozidla. Citroën C5 x taktiež prináša úplne nový infotainment a komunikačné rozhranie s 12-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením ako aj s možnosťou hlasového ovládania.

Citroën C5 X palubná doska

Z interiéru modelu Citroën C5 X sála pocit pohodlia, útulnosti a priestoru, čím pozýva na cestovanie veľkým priestorom, srdečným pocitom, zameraním na detail a netradičnými praktickými prvkami. Hlavným mottom útulného interiéru podľa tradícii značky Citroën sú elegancia a komfort spojené s nenápadnými, no inovatívnymi technológiami.

Priestranný salónik, pozvánka do pohodlia a pokoja

Citroën Advanced Comfort®

Citroën C5 X prináša pohodlie na palube vozidla vďaka maximálnemu komfortu, ktorý pochádza z programu Citroën Advanced Comfort ® s priestranným interiérom inšpirovaným salónikmi. K ceľkovému pohodliu výrazne dopomähajú aktívne odpruženie Citroën Advanced Comfort a sedadlá Advanced Comfort.

Citroën Advanced Comfort
Citroën Advanced comfort sedadlá
Sedadlá Advanced Comfort ®

Citroën C5 X disponuje sedadlami, ktoré predstavujú vzor v oblasti komfortu sedenia, vďaka čomu sa budete cítiť ako doma v obývačke. 

Výplň sedadiel

Komfort vozidla  je  vytvorený špeciálne navrhnutou vrstvou peny s vysokou hustotou a štruktúrou, čo každý ocení aj pri dlhších cestách

Materiál interiéru

Pohodlie a komfort vytvárajú vďaka svojim špeciálnym vizuálnym spracovaním čalúnenia, materiálom a vozrom.


Technológie modelu Citroën C5 X

Citroën C5 X

Efekt lietajúceho koberca

Neopakovateľným exkluzívnym prvkom značky Citroën je vytvorenie pocitu lietajúceho koberca, ktorým sa preslávili mnohé ikonické modely značky Citroën. Tie si nepozorovane vedeli poradiť so všetkými druhmi nerovností na ceste. Preto je prirodzenou súčasťou výbavy modelov Citroën C5 X aj odpruženie Citroën Advanced Comfort.

Citroën C5 X

Butées Hydrauliques Progressives®

Plug-in hybridná verzia modelu Citroën C5 X posúva komfort vďaka adaptívnym tlmičom Citroën Advanced Comfort ešte ďalej. Ponúkajú na výber spomedzi troch režimov, technológiu progresívnych hydraulických dorazov Butées Hydrauliques Progressives® a vďaka tomu dokážu plávať nad cestou a zároveň presvedčivo prechádzať zákrutami.

Citroën C5 X - infotainment

Rozšírený Head Up display

Model Citroën C5 X medzi novinkami prináša aj novú, veľkolepú a užitočnú inováciu vo forme rozšíreného Head Up Displayu. Ten slúži na zobrazovanie všetkých potrebných údajov premietaním priamo na čelné sklo vo farbe a veľkých rozmeroch. Všetky informácie poskytované touto technológiou sú teraz navyše obohatené o rozšírenú realitu. Ide tak o prevratnú technológiu, ktorá zvyšuje nie len pohodlie vodiča ale aj bezpečnosť cestovania, nakoľko vodič nemusí pre získanie potrebných informácií odvracať zrak z cesty.

Citroën C5 X interiér

My Citroën Drive Plus

Citroën s príchodom modelu C5 X prináša nové možnosti konektivity vďaka úplne novému komunikačnému rozhraniu. Jeho súčasťou sú dotyková 12" HD obrazovka, 4 USB-C konektory a taktiež bezdrôtové, indukčné dobíjanie mobilných telefónov.
Aktualizácia nového systému prebieha spojením so službami využívajúcimi Cloud. Spojenie vozidla s telefónom zabezpečuje rozhranie Mirror Screen. Nový systém sa svojim rozhraním pripodobňuje logike tabletov, v ktorom je po novom možné vykonať individuálne úpravy, nastaviť iné zobrazenia alebo upraviť ikony na domácej obrazovke. Systém taktiež dokáže rozpoznať hovorenú reč a prináša vylepšeného asistenta vodiča.

Citroën C5 X - rozhranie infotainmentu

NOVÉ KOMUNIKAČNÉ ROZHRANIE

Nové komunikačné rozhranie vozidla Citroën C5 X predstavuje úplne nové a intuitívne komunikačné rozhranie, ktoré si viete vďaka miniaplikácií úplne prispôsobiť Vašim požiadavkám. Viete si tak na domovskú obrazovku pripnúť rýchle voľby a aplikácie, ktoré radi využívate.

Citroën C5 X

Asistenčné systémy modelu C5 X

Inteligencia a pokrokovosť asistenčných systémov vodiča nového modelu Citroën C5 X spočíva v kombinácii viacerých zariadení rozmiestnených po celom vozidle: radary, kamery a senzory.
Citroën C5 X ponúka najlepšie v súčastnosti dostupné systémy pre čiastočnú autonómnu jazdu vozidla na úrovni Level 2. Sú nimi: Highway Driver Assist, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go a asistenčné systémy na udržanie vozidla v jazdnom pruhu.

Plug-in hybrid ë-Confort

Citroën C5 X hybrid

Neustále elektrický, ak treba, spaľovací

Model Citroën C5 X sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť všetkým druhom nárokov a využívania od každodenného až po nečakané a to bez obmedzovania a v plnej slobode: najmä ako plug-in hybrid.

Plug-in verzia ponúkne výkon až 165 kW (225 k) s čisto elektrickým dojazdom 50 km

Technologicky vyspelý a moderný

Po všetkých stránkach pohodlný

Mobilita v triede ë-Confort, kde je posádka dokonale izolovaná od cesty a vonkajšieho sveta, v maximálnom pohodlí svojej škrupiny, ktorá odfiltruje všetky vonkajšie vplyvy.

Citroën C5 X palubná doska
Citroën C5 X

Všetky výhody kombi: všestranné a každodenne využiteľné


Pri tvorbe modelu Citroën C5 X sa detailne brali do úvahy aj všetky praktické možnosti vozidla. Najmä vzhľadom na náročnú európsku klientelu sa myslelo na všestrannosť batožinového priestoru modelu Citroën C5 X a tak pripomína kombi — najmä rozmermi a exkluzívnym spracovaním:

- objem dosahuje hodnotu 545 l vody,
- po sklopení operadiel zadných sedadiel vznikne rovná plocha a    objem sa zvýši na 1 640 l

VEĽKORYSÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Citroën C5 X batožinový priestor
VÝHODY NESÚCE SA S VOZIDLOM KOMBI

Nový Citroën C5 X so sebou prináša batožinový priestor so širokým hranatým otvorom, nízkou hranou nakladania a rovnými bočnými stenami.

Citroën C5 X - priestor v kufri vozidla
VYSOKO PRAKTICKÉ RIEŠENIA PRE KAŽDÝ DEŇ

Dvere batožinového priestoru disponujú zabudovaným krytom, ktorý uľahčuje nakladanie a skryje obsah Vášho kufra. Pri výbave s automatickým otváraním dvier batožinového priestoru vozidlo disponuje bezdotykovým ovládaním.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY CIRTOËN C5 X
ASISTENT PRE JAZDU PO DIAĽNICI


Asistent Vás čiastočne odbremení pri jazde na dlhých cestách, najmä pri jazde na dvojprúdových vozovkách a diaľniciach či rýchlostných cestách.

Od rýchlosti 30 km/h systém zaznamenáva pozíciu vozidla C5 X v rámci jeho jazdného pruhu. Následne sa už o reguláciu rýchlosti starať nemusíte.

Asistent je funkčný iba ak má vodič neustále ruky na volante, pričom Vám vozidlo v prípade záujmu kedykoľvek nad sebou prenechá kontrolu.

Citroën C5 X asistenčné systémy
Nový Citroën C5 X - sledovanie mŕtveho uhlu
SLEDOVANIE MŔTVEHO UHLA
Systém sledovania mŕtveho uhla je užitočný najmä na diaľniciach a rýchlostných cestách. Oranžová kontrolka v rohu vonkajšieho spätného zrkadla modelu C5 X Vás upozorňuje na vozidlo v slepom uhle do vzdialenosti až 70 m.
Nový Citroën C5 X - 360 stupňové zobrazenie
TOP 360° VISION
Systém 360° sledovania okolia vozidla sa zapína automaticky pri zaradení spätného chodu alebo po jeho manuálnom zapnutí. Systém Vám umožní sledovať dianie okolo Vášho vozidla C5 X pomocou 4 kamier rozmiestnených na každej strane vozidla.
Nový Citroën C5 X - Proximity odomykanie vozidla
BEZKĽÚČOVÝ ŠTART A PRÍSTUP
Na odomknutie a štart Vašej C5 X stačí mať kľúč vo vrecku či taške. Pri priblížení k vozidlu sa Vám automaticky odomkne a pri jeho opustení sa po pár metroch automaticky uzamkne v sprievode zvukového a svetelného signálu. Rovnako nemusíte s kľúčom narábať pri štarte. Stlačením tlačidla sa naštartuje aj bez jeho vsunutí do zapaľovania.
Nový Citroën C5 X - sledovanie pozornosti vodiča
SLEDOVANIE POZORNOSTI VODIČA
Nový Citroën C5 X sleduje vašu pozornosť vyhodnocovaním postupného vzďaľovania a približovania sa od čiar na vozovke, čím meria Vaše sústredenie. Tento asistent je vhodný pre dlhé jazdy na monotónnych cestách, akými sú diaľnice či rýchlostné cesty.
Nový Citroën C5 X - line asistent
ASISTENT SLEDOVANIA JAZDY V JAZDNÝCH PRUHOCH
Systém pomocou kamier aktívne sleduje plné a prerušované čiary na vozovke. Pri ich prejazde bez zapnutia smerovej signalizácie C5 X jemne zasiahne do riadenia a samé Vás navedie späť do jazdného pruhu. 
Nový Citroën C5 X - inteligentné svetlomety
INTELIGENTNÉ PREPÍNANIE SVETLOMETOV
Tento systém za Vás prepína režim stretávacích a diaľkových svetlometov podľa situácie v premávke. Svetlá prepína pri zaznamenaní blížiacich sa vozidiel spredu alebo pri predbiehajúcich vozidlách. 
Nový Citroën C5 X - Sledovanie dopravného značenia
ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÉHO ZNAČENIA
Váš nový Citroën C5 X automaticky rozoznáva dopravné značenie o obmedzení rýchlosti, pričom Vás o nich okamžite včas informuje. Rozpoznanú odporúčanú rýchlosť môžete akceptovať a použiť ako nastavenú rýchlosť pre jazdu tempomatom. Systém rovnako rozpoznáva aj značenia "STOP", "Jednosmerná jazda" a taktiež "Zákaz predbiehania".
Nový Citroën C5 X - sledovanie za vozidlom
UPOZORNENIE NA PREMÁVKU ZA VOZIDLOM
Počas cúvania Vás systém pri manévrovaní upozorní na nebezpečenstvo v blízkosti, akým môže byť cyklista, chodec či vozidlo. Tento asistent využijete najmä v mestskej oblasti.

Rozmery modelu Citroën C5 X

Zvýšený postoj, vďaka vyššej svetlej výške, ako mávajú bežné sedany a vďaka diskom kolies s priemerom 720 mm obutým do pneumatík Tall & Narrow s priemerom 19’’, ktoré dostala väčšina verzií, prináša vyššiu pozíciu sedenia. To znamená viac bezpečnosti a výhľadu — ide o prvky, ktoré vyhľadávajú záujemcovia o vozidlá z kategórie SUV.

Rázvor s dĺžkou 2 785 mm
Dĺžka 4 805 mm
Šírkou 1 865 mm
Výška 1 485 mm

Citroën C5 X

VIDLIČKA

Nové Mesto nad Váhom, 915 01, Piešťanská 67
predaj@vidlicka.sk
servis@vidlicka.sk
VIDLIČKA, s.r.o.
IČO : 341 480 78

Otváracia doba

 • Otváracia doba pre predaj:
  Po - Pia8.00 - 17.00

  So - Ne                zatvorené

  Otváracia doba pre servis:
  Po - Pia7.00 - 16.00

  So - Ne                zatvorené