Citroën C5 X
PLUG-IN HYBRID

Nový Citroën C5 X Hybrid ponúka technologicky vyspelé a moderné riešenie elektrickej mobility v záujme vyššieho komfortu a všestrannejšieho využitia: mobilitu v triede e-Comfort.

Cena PLUG-IN verzie začína od:

43 990 € bez DPH

Dojazd Citroënu C5 X Hybrid
DOJAZD NA ELEKTRINU AŽ 55 KM

Nový Citroën C5 X Hybrid je vhodný pre väčšinu každodenných jázd. V elektrickom režime ponúka:

- dojazd 54 až 55 km (v závislosti od namontovanej voliteľnej výbavy a konkrétnych podmienok používania);
- tichú jazdu až do rýchlosti 135 km/h
- záruka na 70 % jeho nabíjacej kapacity na obdobie osem rokov alebo do najazdenia 160 000 km.

Účinnosť Citroënu C5 X Hybrid
100 % ÚČINNOSŤ

Jednoduchá hybridná jazda, dynamická, upokojujúca a plynulá:

- spaľovací motor s výkonom 180 koní a elektromotor s výkonom 81,2 kW (110 koní) produkujú kombinovaný výkon 225 koní a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm;
- štyri jazdné režimy: elektrický, hybridný, komfortný a športový;
- spotreba od 1,3 l/100 km a emisie CO2 od 29 g/km (v cykle WLTP);

Nabíjanie Citroënu C5 X Hybrid
RÝCHLE A PRAKTICKÉ KAŽDODENNÉ NABÍJANIE

Pre nový Citroën C5 X Hybrid je k dispozícii viacero nabíjacích riešení:

Nástenná nabíjačka: Pomocou voliteľného kábla režimu 3 sa akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3 hodiny 25 minút alebo pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW za 1 hodinu 40 minút.
Zásuvka Green’Up: Pomocou voliteľného zosilneného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije za 3 hodiny 55 minút.
Štandardná zásuvka: Pomocou štandardného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije na 100 % za 7 hodín 5 minút, resp. cez noc.
Stanice s výkonom 100 kW nie sú s novým modelom Citroën C5 X Hybrid kompatibilné.

Citroën C5 X ëcomfort
REŽIM E-COMFORT PLUG-IN HYBRIDNÉHO VOZIDLA

Žiadny hluk, žiadne vibrácie, šikovne navrhnutá zvuková izolácia od cesty a vonkajšieho sveta, najmä vďaka vrstvenému sklu na predných a zadných oknách: na palube nového modelu Citroën C5 X Hybrid zažijete počas jazdy optimálne pohodlie a ticho.

Oba motory spoločne zabezpečujú plynulosť jazdy. Rýchla a účinná elektrická automatická prevodovka ë-EAT8 zvyšuje radosť z jazdy sprístupnením potrebného krútiaceho momentu na požiadanie.

DOJAZD

HLAVNÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚCE DOJAZD VOZIDLA

Rýchlosť
RÝCHLOSŤ

Pri rýchlosti 130 km/h sa dojazd nového modelu Citroën C5 X Hybrid skráti na polovicu oproti hodnote dojazdu schválenej podľa metodiky WLTP.

Teplota
TEPLOTA

Dojazd vozidla sa mení podľa klimatických podmienok a ich vplyvov (vyhrievania alebo chladenia priestoru pre cestujúcich).

Štýl jazdy
ŠTÝL JAZDY

Plynulá jazda bez otrasov zaručuje optimálnu životnosť akumulátora v novom modeli Citroën C5 Hybrid.

Prevážaný náklad
PREVÁŽANÝ NÁKLAD

Spotrebu paliva ovplyvňuje príslušenstvo na streche vozidla alebo ťažký náklad.

JEDNODUCHÉ NABÍJANIE

Pre nový Citroën C5 X Hybrid je charakteristické veľmi jednoduché nabíjanie:

 • Nabíjacie káble sú uložené vo vyhradenom priečinku pod podlahou batožinového priestoru.
 • Súčasťou krytu nabíjacej zásuvky, umiestneného na ľavej stane vozidla vzadu, je LED indikátor, ktorý sleduje proces nabíjania. Môžete si ho zobraziť aj na diaľku v aplikácii My Citroën.
 • Počas jazdy v elektrickom režime sa pod vnútorným spätným zrkadlom v strede rozsvieti modrá kontrolka, ktorá je zvonka jasne viditeľná, aby ju bolo dobre vidieť v premávke, najmä v mestských centrách s obmedzeným prístupom.
 • Na dotykovej obrazovke alebo v aplikácii My Citroën môžete nabíjanie naprogramovať, aby ste napríklad využili nižšie sadzby mimo špičky.
Citroën C5 X - Plug-in Hybridné nabíjanie
Citroën C5 X HYBRID nabíjacie riešenia
NABÍJACIE RIEŠENIA

V závislosti od svojich potrieb máte k dispozícii niekoľko riešení na nabíjanie nového modelu Citroën C5 X Hybrid ako na cestách, tak aj doma:

 • Nástenná nabíjačka: Pomocou voliteľného kábla režimu 3 sa akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3 hodiny 25 minút (16 A) a pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW za 1 hodinu 40 minút (32 A).
 • Nástennú nabíjačku, ktorá je dostupná na verejných komunikáciách a niektorých parkoviskách, si môžete nechať namontovať aj doma.

 • Zosilnená zásuvka Green’Up (14 A): Pomocou voliteľného zosilneného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije za 3 hodiny 55 minút.

 • Štandardná domová zásuvka (8 A): Pomocou štandardného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije na 100 % za 7 hodín 5 minút.
 • PLUG-IN HYBRIDNÝ POHON

  8-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

  Citroën C5 X Plug-in HYBRID

  Nový Citroën C5 X Hybrid, vhodný na každé použitie, spája všetky výhody čisto elektrického pohonu pri každodennom používaní, vďaka elektromotoru s výkonom 81,2 kW, a potrebného dojazdu, ktorý pri dlhších cestách zabezpečuje zážihový motor PureTech 180 so systémom Stop/Štart spĺňajúci normu Euro 6.3.

  Elektrická automatická prevodovka ë-EAT8 zaručuje pozoruhodnú plynulosť a pôsobivý zážitok z jazdy s krútiacim momentom 360 Nm na požiadanie.

  ŠTYRI JAZDNÉ REŽIMY

  Pomocou prepínača na stredovej konzole si môžete zvoliť jazdný režim: elektrický, hybridný, komfortný alebo športový. Riadenie aktívneho odpruženia Citroën Advanced Comfort® sa neustále prispôsobuje jednotlivým jazdným režimom.

  • Elektrický: Vozidlo ponúka dojazd až 55 km, ktorý pokryje každodenné jazdy väčšiny používateľov. To všetko predstavuje vzdialenosť, ktorú vozidlo prejde bez toho, aby spotrebúvalo palivo.
  • Hybridný: Automatickým ovládaním činnosti elektromotora a spaľovacieho motora dosahuje vozidlo optimálnu úroveň hospodárnosti.
  • Komfortný: Tento jazdný režim vychádzajúci z hybridného režimu poskytuje viac flexibility prostredníctvom adaptívneho odpruženia Citroën Advanced Comfort®.
  • Športový: Model C5 X Hybrid poskytuje dynamický výkon vďaka podpore zážihového motora zo strany elektromotora, s ktorým spoločne poskytujú výkon 225 koní. Adaptívne odpruženie Citroën Advanced Comfort® je preto tuhšie, aby vozidlo lepšie držalo stopu na ceste.
  Citroën C5 X - Plug-in Hybrid volič jazdných režimov

  INTUITÍVNE ROZHRANIE

  Plug-in hybridná verzia modelu Citroën C5 X využíva obrazovky špeciálne určené pre jazdu v elektrickom režime:

  • Na digitálnom displeji sa zobrazuje stav nabitia a životnosť akumulátora. Zároveň si tu môžete zobraziť indikátor výkonu a toky energie.
  • Na dotykovej obrazovke sa zobrazuje prevádzkový stav systému, nastavenia odloženého nabíjania akumulátora, predhrievanie a funkcia e-Save, ktorá umožňuje zachovať v akumulátore dostatok energie na prejdenie vopred zadefinovanej vzdialenosti v čisto elektrickom režime. Počas nabíjania modelu C5 X Hybrid sa na obrazovke zobrazuje napríklad zostávajúci čas do úplného nabitia.

  PRIPOJENÉ SLUŽBY

  Citroën C5 X aplikácia MY Citroen
  APPLICATION MY CITROËN

  V aplikácii My Citroën na svojom smartfóne si môžete zobraziť stav nabitia a zostávajúci dojazd nového modelu Citroën C5 X Hybrid a naprogramovať každodenné nabíjanie a predhrievanie.

  Citroën C5 X - Free2Move
  APLIKÁCIA FREE2MOVE

  Súčasťou aplikácie Free2Move je služba Charge My Car, ktorá poskytuje prístup k viac ako 260 000 staniciam v Európe, ako aj polohu tých, ktoré sú dostupné a kompatibilné s novým modelom Citroën C5 X Hybrid.

  Citroën Advanced comfort sedadlá
  Sedadlá Advanced Comfort ®

  Citroën C5 X disponuje sedadlami, ktoré predstavujú vzor v oblasti komfortu sedenia, vďaka čomu sa budete cítiť ako doma v obývačke. 

  Výplň sedadiel

  Komfort vozidla  je  vytvorený špeciálne navrhnutou vrstvou peny s vysokou hustotou a štruktúrou, čo každý ocení aj pri dlhších cestách

  Materiál interiéru

  Pohodlie a komfort vytvárajú vďaka svojim špeciálnym vizuálnym spracovaním čalúnenia, materiálom a vozrom.


  Technológie modelu Citroën C5 X

  Citroën C5 X

  Efekt lietajúceho koberca

  Neopakovateľným exkluzívnym prvkom značky Citroën je vytvorenie pocitu lietajúceho koberca, ktorým sa preslávili mnohé ikonické modely značky Citroën. Tie si nepozorovane vedeli poradiť so všetkými druhmi nerovností na ceste. Preto je prirodzenou súčasťou výbavy modelov Citroën C5 X aj odpruženie Citroën Advanced Comfort.

  Citroën C5 X

  Butées Hydrauliques Progressives®

  Plug-in hybridná verzia modelu Citroën C5 X posúva komfort vďaka adaptívnym tlmičom Citroën Advanced Comfort ešte ďalej. Ponúkajú na výber spomedzi troch režimov, technológiu progresívnych hydraulických dorazov Butées Hydrauliques Progressives® a vďaka tomu dokážu plávať nad cestou a zároveň presvedčivo prechádzať zákrutami.

  Citroën C5 X - infotainment

  Rozšírený Head Up display

  Model Citroën C5 X medzi novinkami prináša aj novú, veľkolepú a užitočnú inováciu vo forme rozšíreného Head Up Displayu. Ten slúži na zobrazovanie všetkých potrebných údajov premietaním priamo na čelné sklo vo farbe a veľkých rozmeroch. Všetky informácie poskytované touto technológiou sú teraz navyše obohatené o rozšírenú realitu. Ide tak o prevratnú technológiu, ktorá zvyšuje nie len pohodlie vodiča ale aj bezpečnosť cestovania, nakoľko vodič nemusí pre získanie potrebných informácií odvracať zrak z cesty.

  Citroën C5 X interiér

  My Citroën Drive Plus

  Citroën s príchodom modelu C5 X prináša nové možnosti konektivity vďaka úplne novému komunikačnému rozhraniu. Jeho súčasťou sú dotyková 12" HD obrazovka, 4 USB-C konektory a taktiež bezdrôtové, indukčné dobíjanie mobilných telefónov.
  Aktualizácia nového systému prebieha spojením so službami využívajúcimi Cloud. Spojenie vozidla s telefónom zabezpečuje rozhranie Mirror Screen. Nový systém sa svojim rozhraním pripodobňuje logike tabletov, v ktorom je po novom možné vykonať individuálne úpravy, nastaviť iné zobrazenia alebo upraviť ikony na domácej obrazovke. Systém taktiež dokáže rozpoznať hovorenú reč a prináša vylepšeného asistenta vodiča.

  Plug-in hybrid ë-Confort

  Citroën C5 X hybrid

  Neustále elektrický, ak treba, spaľovací

  Model Citroën C5 X sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť všetkým druhom nárokov a využívania od každodenného až po nečakané a to bez obmedzovania a v plnej slobode: najmä ako plug-in hybrid.

  Plug-in verzia ponúkne výkon až 165 kW (225 k) s čisto elektrickým dojazdom 50 km

  Technologicky vyspelý a moderný

  Po všetkých stránkach pohodlný

  Mobilita v triede ë-Confort, kde je posádka dokonale izolovaná od cesty a vonkajšieho sveta, v maximálnom pohodlí svojej škrupiny, ktorá odfiltruje všetky vonkajšie vplyvy.

  Citroën C5 X palubná doska
  ASISTENČNÉ SYSTÉMY CIRTOËN C5 X
  ASISTENT PRE JAZDU PO DIAĽNICI


  Asistent Vás čiastočne odbremení pri jazde na dlhých cestách, najmä pri jazde na dvojprúdových vozovkách a diaľniciach či rýchlostných cestách.

  Od rýchlosti 30 km/h systém zaznamenáva pozíciu vozidla C5 X v rámci jeho jazdného pruhu. Následne sa už o reguláciu rýchlosti starať nemusíte.

  Asistent je funkčný iba ak má vodič neustále ruky na volante, pričom Vám vozidlo v prípade záujmu kedykoľvek nad sebou prenechá kontrolu.

  Citroën C5 X asistenčné systémy
  Nový Citroën C5 X - sledovanie mŕtveho uhlu
  SLEDOVANIE MŔTVEHO UHLA
  Systém sledovania mŕtveho uhla je užitočný najmä na diaľniciach a rýchlostných cestách. Oranžová kontrolka v rohu vonkajšieho spätného zrkadla modelu C5 X Vás upozorňuje na vozidlo v slepom uhle do vzdialenosti až 70 m.
  Nový Citroën C5 X - 360 stupňové zobrazenie
  TOP 360° VISION
  Systém 360° sledovania okolia vozidla sa zapína automaticky pri zaradení spätného chodu alebo po jeho manuálnom zapnutí. Systém Vám umožní sledovať dianie okolo Vášho vozidla C5 X pomocou 4 kamier rozmiestnených na každej strane vozidla.
  Nový Citroën C5 X - Proximity odomykanie vozidla
  BEZKĽÚČOVÝ ŠTART A PRÍSTUP
  Na odomknutie a štart Vašej C5 X stačí mať kľúč vo vrecku či taške. Pri priblížení k vozidlu sa Vám automaticky odomkne a pri jeho opustení sa po pár metroch automaticky uzamkne v sprievode zvukového a svetelného signálu. Rovnako nemusíte s kľúčom narábať pri štarte. Stlačením tlačidla sa naštartuje aj bez jeho vsunutí do zapaľovania.
  Nový Citroën C5 X - sledovanie pozornosti vodiča
  SLEDOVANIE POZORNOSTI VODIČA
  Nový Citroën C5 X sleduje vašu pozornosť vyhodnocovaním postupného vzďaľovania a približovania sa od čiar na vozovke, čím meria Vaše sústredenie. Tento asistent je vhodný pre dlhé jazdy na monotónnych cestách, akými sú diaľnice či rýchlostné cesty.
  Nový Citroën C5 X - line asistent
  ASISTENT SLEDOVANIA JAZDY V JAZDNÝCH PRUHOCH
  Systém pomocou kamier aktívne sleduje plné a prerušované čiary na vozovke. Pri ich prejazde bez zapnutia smerovej signalizácie C5 X jemne zasiahne do riadenia a samé Vás navedie späť do jazdného pruhu. 
  Nový Citroën C5 X - inteligentné svetlomety
  INTELIGENTNÉ PREPÍNANIE SVETLOMETOV
  Tento systém za Vás prepína režim stretávacích a diaľkových svetlometov podľa situácie v premávke. Svetlá prepína pri zaznamenaní blížiacich sa vozidiel spredu alebo pri predbiehajúcich vozidlách. 
  Nový Citroën C5 X - Sledovanie dopravného značenia
  ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÉHO ZNAČENIA
  Váš nový Citroën C5 X automaticky rozoznáva dopravné značenie o obmedzení rýchlosti, pričom Vás o nich okamžite včas informuje. Rozpoznanú odporúčanú rýchlosť môžete akceptovať a použiť ako nastavenú rýchlosť pre jazdu tempomatom. Systém rovnako rozpoznáva aj značenia "STOP", "Jednosmerná jazda" a taktiež "Zákaz predbiehania".
  Nový Citroën C5 X - sledovanie za vozidlom
  UPOZORNENIE NA PREMÁVKU ZA VOZIDLOM
  Počas cúvania Vás systém pri manévrovaní upozorní na nebezpečenstvo v blízkosti, akým môže byť cyklista, chodec či vozidlo. Tento asistent využijete najmä v mestskej oblasti.

  Rozmery modelu Citroën C5 X

  Zvýšený postoj, vďaka vyššej svetlej výške, ako mávajú bežné sedany a vďaka diskom kolies s priemerom 720 mm obutým do pneumatík Tall & Narrow s priemerom 19’’, ktoré dostala väčšina verzií, prináša vyššiu pozíciu sedenia. To znamená viac bezpečnosti a výhľadu — ide o prvky, ktoré vyhľadávajú záujemcovia o vozidlá z kategórie SUV.

  Rázvor s dĺžkou 2 785 mm
  Dĺžka 4 805 mm
  Šírkou 1 865 mm
  Výška 1 485 mm

  Citroën C5 X

  VIDLIČKA

  Nové Mesto nad Váhom, 915 01, Piešťanská 67
  predaj@vidlicka.sk
  servis@vidlicka.sk

  Otváracia doba

 • Otváracia doba pre predaj:
  Po - Pia8.00 - 17.00

  So- Ne                 zatvorené

  Otváracia doba pre servis:
  Po - Pia7.00 - 16.00

  So- Ne                 zatvorené